Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen o nedavnem rozcerovani vod, kdyz premier Mirek Topolanek s Tibetskou vlajeckou v klope oznamoval ze pojede podporit nase sportovce na olympiadu

Timto cinem na sebe pripoutal pozornost jak Cechu, tak i Ciny. 

Obrazek

Neni to ale prvni Topolankovo antikomunisticke a hlavne kontroverzni vystupovani. V unoru 2008 ocenil bratry Masiny, Bratry, kteri se vzepreli komunistickemu rezimu a v ozbrojenem odboji prchli z Ceskoslovenska. Topolanek pak byl mnohymi slovne napadan, ze tyto hrdiny ocenil.

Kdyz se ale poradne podivame na Topolankovo politicke antikomunisticke chovani, ktere je mi velice sympaticke, nikdy tohoto politika nemohu radne ocenit. A to z prosteho duvodu, jimz jsou jeho nechvalne zname vyroky jejichz puvodni autori byli nacisticti pohlavari. A ac jsem tyto vyroky zde jiz jednou uvedla, myslim ze znovu je pripomenout neni na skodu:

- Srpen 2003 - V rozhovoru pro LN označil volební sliby ČSSD před volbami 2002 za "osvětimskou lež".
- Červen 2005 - "Neočekávejte ode mě nic jiného než noc dlouhých nožů. Ta prostě přijde," avizoval personální změny po případném volebním vítězství ODS. (Noc dlouhych nozu je Hitlerovo narizeni likvidace vladnich odpurcu)
- Březen 2007 - "Es kommt der Tag...," napsal v textové zprávě novináři. Tuto větu používala Sudetoněmecká strana ve 30. letech jako výzvu k připojení Sudet k německé říši.

-V historii třetí říše se inspiroval i poradce premiéra Marek Dalík, když se přirovnal k někdejšímu důvěrníkovi Adolfa Hitlera Martinu Bormannovi.

Obrazek

 

A zase na druhou stranu prilozim kousek jeho reci, ktera zni moc pekne:

...Komunisté lhali před únorem 1948, lhali v únoru 1948, lhali po únoru 1948 a lžou dodnes! Komunisté lhali tak důsledně, že v jejich světě už ani nezůstal výběr mezi pravdou a lží. Člověk mohl volit jen mezi různými formami a stupni lži. Komunisté retušovali nejen nepohodlné lidi z fotografií, ale po orwellovsku i slovník. V oficiálním komunistickém newspeaku ani nebyly termíny, jimiž by se pravda dala vyjádřit...

To ze se Topolanek chova jako nerizena strela nejen v techto dvou ultra politickych taborech se lze presvedcit i z jeho dalsich vyroku ci cinu, napriklad:

Obrazek

- Na schůzi Sněmovny začátkem února udělal Topolánek vulgární gesto směrem k opozici, ve chvíli, kdy si opoziční poslanci stěžovali na nepřítomnost členů vlády. Vzápětí se omluvil a dodal, že vztyčený prostředník byl "nonverbální komunikací" s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (KDU-ČSL). "To, co jsem ukázal, znamená 'Kalousku, jsi jednička!'", řekl o týden později

- "Tato Sněmovna se chová příšerně... ve Sněmovně je bordel, jednotliví poslanci vykřikují z lavice a vy mě budete školit z morálky a etiky." (8. února 2007)

- "To, co tady slyším k tomuto zákonu, připomíná spíše verbální vyměšování. Nezažil jsem v této Sněmovně ještě takovou míru nacionalismu, takovou míru antievropanství, takovou míru xenofobie, takovou míru drzosti a tolik lží jako při projednávání devizového zákona (který by měl občanům států EU usnadnit nákup půdy v ČR, pozn. ČTK)." (14. března 2007)

- V květnu 2005 rozhovoru s redaktorkou Lidových novin v pražském divadle Archa řekl Topolánek o chystané evropské ústavě: "Když se bavíme o evropské ústavě, tak musím říct - a to slovo použiju naprosto odpovědně - je to obrovský shit."

- Premiér na nedávné oficiální návštěvě Vietnamu odmítl setkání s vietnamskou stranou, jenže ho zradil mikrofon, který byl zapnutý: "S těmi tajtrlíky mluvit nemusím!" prohlásil premiér.

- Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme." Mirek Topolánek,  15.4.2006

 

Obrazek

 

Clovek si pak rika co si ma o nasem premierovi myslet, v jeho silne antikomunistickem postoji a zaroven vasnivou touhou odpovidat na otazky nacistickymi vetami...

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář